אודות

אודות

הר עמשא – יישוב בצמיחה 

על היישוב:

הר עמשא, הוקם כקיבוץ בשנת 1983, כיום כפר שיתופי אקולוגי הממוקם בקצהו המזרחי של רכס יתיר, בגובה של כ-850 מטר מעל פני הים, בקצהו של יער האורנים הגדול בארץ ובסמיכות לשמורת הטבע הר עמשא. 

הנוף המקדם את פני המבקרים הינו עוצר נשימה,  מצפון הרי חברון, ממזרח מדבר יהודה, ומדרום בקעות ערד ובאר שבע. חובבי טבע ימצאו באזור שפע של מסלולי הליכה ביער ובשמורת הר עמשא. המפגש האקלימי הייחודי המשלב בין מדבר והר מאפשר שילוב נדיר של צמחייה, צמחים נדירים ובעלי חיים ממינים שונים. באזור תמצאו גם עדויות ארכיאולוגיות רבות המעידות על קיומה של התיישבות אנושית מתקופות שונות. שביל ישראל העובר בסמוך מזמן ליישוב מטיילים בכל עונות השנה.

הגעה ליישוב:   (מפה)

הר עמשא מרוחק כ40 דקות מבאר שבע, 20 דקות ממיתר וכשעה וחצי נסיעה ממרכז הארץ. תחנת הרכבת הקרובה נמצאת בלהבים והמרחק מכביש 6 הוא כ 35 דקות  (צומת להב).

אוכלוסייה:

האוכלוסייה ביישוב הינה הטרוגנית הן מבחינת גיל המתיישבים, השכלתם ומשלח ידם (אמנים ויוצרים, אנשי אקדמיה לצד בעלי מקצועות חופשיים וחקלאים) ותפיסת עולמם האמונית. המכנה המשותף, המגשר בין העולמות השונים, הינו הרצון, הסובלנות והנכונות לחיות יחדיו תוך כבוד הדדי ואהבת האדם, הסביבה והאדמה.

כבוד האדם:  בהר עמשא תמצאו מגוון רחב של אמונות, דעות ונתיבי חיים, והבסיס לתשתית החברתית הוא האמון באדם ובהיותו טוב ומיטיב עם  הבריות.

כבוד לאדמה:  בהר -עמשא אנו מאמינים "כי האדם עץ השדה". דו קיום עם הטבע והסביבה תוך מתן כבוד לטבע ולסביבה הם  הערכים המובילים בתכנון היישוב, בבניית הבתים, בגינון, ובחיים היומיומיים.

שותפות בעשייה:  אנו מאמינים כי יצירת חיי קהילה בריאים, ויחסי שכנות טובה מושתתים על שותפות ותרומה פעילה של חברי הקהילה ומצפים מחברינו לתרום את חלקם בבניית התשתית הקהילתית שלנו.   

צמיחה דמוגרפית:

מזה כשנתיים היישוב נמצא בצמיחה מרשימה, במהלכם גדלה האוכלוסייה בצורה ניכרת ומספר המשפחות הגיע לכ-40. משפחות אלו יאכלסו את השכונה הקיימת, והמצטרפים החדשים מיועדים לבנות את בתיהם בשכונה החדשה. המגרשים בשכונה החדשה יהיו בגדלים שונים, וההערכה היא כי גודלם ינוע בין חצי דונם לדונם. תהליך הצמיחה ייעשה מתוך שאיפה לשמור על אופיו הייחודי של המקום ואופייה הייחודי של האוכלוסייה.

  

har amasa
  

טלפונים חשובים

  • מזכירות :  08-9555777
  • פקס :       08-9555778
  • מוקד 4:    02-9963530
  • פיקוד העורף:        1207

צרו קשר

הר עמשא

מיקוד 9040300

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.